За п'ять років на Кіровоградщині створили майже 1400 додаткових місць у дитсадках

За останні 5 років в області створили майже 1400 додаткових місць у дитсадках.

Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко під час відкриття дитячого садка у Новопразькому НВО, йдеться на сайті Кіровоградської ОДА.

«За останні 5 років ми в області відкрили багато додаткових місць. Маже 1400 наших дітей пішли у садочки. Додатково ввели в експлуатації 23 реконструйованих або збудованих об’єкта. Це солідна робота. У Новій Празі ще 40 дітлахів будуть мати можливість ходити в сучасний дитячий садок, зроблений красиво і креативно», зауважив він. Також у діючих дитячих садках відкрили 38 нових груп.

Як повідомили в управлінні освіти, науки, молоді та спорту ОДА, зокрема у 2018—2019 роках в області було відкрито 429 дошкільних місць:

— 3 заклади дошкільної освіти на 145 місць у Новоукраїнці, Світловодському та Устинівському районах;
— 17 додаткових груп на 254 місця у діючих закладах дошкільної освіти у Кропивницькому, Новоархангельському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрівському, Петрівському районах, містах Кропивницький, Бобринець, Мала Виска, Соколівській та Великосеверинівській об’єднаних територіальних громадах.

Знаковими були такі об’єкти, як: реконструкція ЗДО “Світлячок” у смт Новгородка (не працював 14 років); капітальний ремонт ЗДО «Сонечко» у селі Лебедине Устинівського району (не працював 12 років); реконструкція ЗДО “Зернятко” у місті Новоукраїнка (не працював 18 років).

У результаті черга на зарахування до закладів дошкільної освіти з 194 дітей у 2017 році зменшилася до 73 дітей — у 2019 році. Зменшилася і завантаженість дошкільних закладів. У нинішньому році вона складає 103 дитини на 100 місць проти 110 дітей у 2014 році.

У 2019 році вже відкрили 70 дошкільних місць у селі Турія Новомиргородського району та Великосеверинівській і Новопразькій об’єднаній територіальній громаді. Планується створити ще 560 місць для дітей дошкільного віку. Відкриють 13 закладів у Бобринецькому, Гайворонському, Голованівському, Компаніївському, Маловисківському, Онуфріївському районах, Бобринецькій, Компаніївській ОТГ та 10 додаткових груп у функціонуючих садочках області. Це дозволить повністю вирішити проблему з перевантаженням садочків та чергами до них.

Триває будівництво нового дитсадка у смт Голованівськ на 120 місць, який планується ввести в експлуатацію у поточному році. У селищі, зокрема, перевантаження складає 131 дитина на 100 місць.