У Кропивницькому відбудеться свято хорової музики на підтримку миру «Молитва вустами дітей-2019»

Свято хорової музики на підтримку миру «Молитва вустами дітей» розпочнеться 11 травня 2019 року об 11.00 на Соборній площі (біля пам’ятника Янголу-охоронцю України) і продовжиться у концертній залі та на літньому майданчику Кіровоградського музичного коледжу.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили організатори заходу.

Захід вже вчетверте організовується в обласному центрі за ініціативи викладачів циклової комісії хорового диригування Кіровоградського музичного коледжу, обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки при підтримці департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, хорової асоціації міста та області.

Тематика цьогорічного свята: «З піснею навколо світу за 80 хв.».

Мета свята — об’єднати дитячі хорові колективи, залучити дітей до спільної творчості та творення прекрасного у світі хорового мистецтва; виховати підростаюче покоління в дусі патріотизму, любові до рідної мови, національних традицій; підтримати молодих композиторів нашого краю та сприяти розвитку хорового мистецтва на Кіровоградщині.

До участі у святі долучаться 19 хорових колективи з мистецьких шкіл Долинської, Новомиргорода, Новоукраїнки, Нової Праги, Олександрії, Петрового, Світловодська, Кропивницького та Кіровоградського музичного коледжу.

Керівники колективів до програми виступів включили твори які відповідають тематиці свята: пісні народів світу, твори композиторів інших країн, а також твори, що оспівують Україну, рідний край, дружбу та мир.

Обов’язковим для учасників стане виконання твору М.В.Лисенка «Дитячий гімн» (відомий як Молитва за Україну «Боже великий єдиний»). Особливістю цього твору є виконання оригінального рукопису партитури композитора, що надіслана Кіровоградському музичному коледжу Національним музеєм ім. М.В.Лисенка (м.Київ). Цей твір прозвучить на відкритті та закритті зведеним хором учасників.

Твір М.Долгіх на вірші А.Царук «Музика лунає» стане візитівкою та гімном Свята. Колективи-учасники зможуть долучитися до зведеного хору в супроводі камерного оркестру музичного коледжу (керівник – Н.Хилобокова)

Під час заходу на учасників чекають флеш-моб «Моя родина — Україна», парад хорів у супроводі духового оркестру Кіровоградського музичного коледжу, творчі локації: «Містечко майстрів», квест-гра «Навколо світу у пошуках скарбів» та подарунки для колективів-учасників свята.