На Кіровоградщині виділили гроші на створення єдиного центру надання екстреної медичної допомоги

Сьогодні відбулося позачергове засідання обласної ради, проведення якого ініціювала облдержадміністрація.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Депутати ухвалили низку важливих змін до обласного бюджету на суму понад 260 мільйонів гривень. «Це, насамперед, кошти захищених статей, що спрямовуються на фінансування освіти і охорони здоров'я, та додаткові власні кошти у розмірі близько 70 мільйонів гривень.

Вони будуть направлені на важливі проекти, реалізацію яких ініціювала обласна державна адміністрація», – прокоментував рішення депутатів облради голова ОДА Сергій Кузьменко.

Серед першочергових напрямків фінансування керівник облдержадміністрації назвав створення на Кіровоградщині єдиного центру надання екстреної медичної допомоги. «Ми плануємо придбати 5 сучасних реанімобілів та створити, власне, центр, де будуть працювати оператори і забезпечувати роботу єдиної в області системи надання швидкої медичної допомоги», – зазначив Сергій Кузьменко.

Інший важливий напрям, на який спрямовано ресурс з обласного бюджету, – стабілізація роботи ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Дефіцит коштів на підприємстві виник у зв’язку зі змінами у законодавстві щодо нових правил продажу електроенергії. За рахунок додаткового фінансування буде покрита різниця в тарифах, що дозволить не підвищувати ціну на послуги водопостачання і водовідведення до рівня економічно обґрунтованої.

Наступний важливий напрям, на який спрямовано додаткові кошти, стосується обороноздатності держави. «Вісім мільйонів гривень виділили з обласного бюджету на підтримку військових частин Збройних Сил України, що базуються на території Кіровоградщини, – зауважив голова облдержадміністрації. – Левова частина цих коштів буде направлена на потреби 3-го окремого полку спецпризначення, зокрема, на ремонтні роботи та на придбання сучасного спортивного обладнання для тренувань військовослужбовців».

Депутатський корпус облради також підтримав ініціативу облдержадміністрації щодо надання 1 мільйона гривень дитячій обласній лікарні для закупівлі послуг магнітно-резонансної томографії. Таким чином, пацієнти лікарні матимуть змогу безкоштовно обстежуватися на апаратах МРТ, які розташовані в інших медичних закладах третього рівня. Кількість таких апаратів у закладах охорони здоров'я області достатня для забезпечення потреб пацієнтів дитячої обласної лікарні.