На Кіровоградщині про незаконну вирубку дерев повідомляють лише два райони

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександра Ковтунова особливої уваги напередодні опалювального сезону, потребує питання запобігання несанкціонованим рубкам у полезахисних смугах.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Так, протягом ІІ кварталу 2018 року, районні підрозділи лісового та мисливського господарства, зробили 618 рейдів, за підсумками яких виявили 18 порушень та нарахували більше 1 млн грн збитків, стягнули — 35319 грн. Відкрили 3 кримінальні провадження.

Крім цього, Державною екологічною інспекцією в області за вказаний період до адміністративної відповідальності притягнуто 9 порушників, на яких накладені штрафи на загальну суму більше 1,5 млн грн, які стягнули в повному обсязі.

Більше 2,5 млн грн шкоди завдано в результаті незаконної рубки дерев на території Новомиргородського району вздовж залізниці (відділ Шевченко-Помічна, ст.Капітанівка). За даним фактом матеріали передані до прокуратури Кіровоградської області та внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Олександр Ковтунов зауважив, що лише Знам’янська та Новоукраїнська райдержадміністрації заявляють про випадки несанкціонованих рубок у районах. Усі інші території надають типові відписки про відсутність скарг громадян, в той час, коли до облдержадміністрації та контактного центру надходили звернення громадян щодо рубок в Благовіщенському, Онуфріївському, Гайворонському, Новоархангельському районах.