Лауреатів літературної премії імені Юрія Яновського відзначили у Нечаївці

Третій рік поспіль село Нечаївка Компаніївського району збирає сотні шанувальників творчості видатного письменника, новатора української літератури Юрія Яновського.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Саме тут, у рідному селі поета, відбулась урочиста церемонія відзначення лауреатів літературної премії.

На літературне свято з’їхалось чимало гостей з різних куточків нашої країни та з-за кордону. В урочистостях також взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

Сергій Коваленко підкреслив, що літературна спадщина Юрія Яновського сповнена любові до рідного краю, до праці, до людини. Ці теми плекають й сучасні поети та письменники. Він з приємністю відзначив, що з кожним роком премія набирає все більше популярності не лише в Україні, а й за її межами. Цього року свої твори представили 24 автори з Компаніївки, Олександрівки, Коломиї, Коростеня, Кропивницького, Києва, Львова, Одеси, Черкас, Житомира, Чернігова, Івано – Франківська, Дніпра, Монреаля (Канада) та Польщі.

Сергій Коваленко побажав митцям й надалі натхненно творити і хвилювати серця читачів своїми книгами.

Перший заступник голови ОДА разом із головою Компаніївської райдержадміністрації Вадимом Спіктаренком вручили лауреатам премії дипломи та відзнаки. Зокрема, у номінації „Романи, повісті” відзначено Леоніда Капелюшного та Ольгу Полевіну, у номінації „Мала проза” — Володимира Шовкошитного, у номінації „Поезія” – Дмитра Лазуткіна та Світлану Бреславську. У номінації «Лірична поезія» переможцем обрано Аллу Коваленко, у номінації «Естетична поезія» — Максима Бричку, у номінації «Поезія для дітей» — Віктора Браїлова.
Учасники свята завітали до літературно-меморіального музею Ю.Яновського. На галявині перед музеєм також організували фестиваль «Осіння мистецька толока в Нечаївці», під час якого творчі делегації району презентували вироби народних умільців та традиційні українські страви.