У трьох дитячих таборах Кіровоградщини знайшли кишкову паличку

Спеціалісти Держпродспоживслужби у літніх таборах «Жовтень», «Чайка» та «Сонячний» виявили порушення.

Про це йдеться на сайті управління, інформують Новини Кіровоградщини.

Серед порушень: недостатня кількість меблів для дітей (шафи для одягу, приліжкові тумбочки); не дотримується примірне двотижневе меню, погоджене в установленому порядку; не дотримуються умови зберігання продовольчої сировини та харчових продуктів (невідповідні температурні режими, відсутність маркування сировини).

Також виявили, що для організації питного режиму дітей використовується бутильована вода з вичерпаним терміном придатності (табір «Жовтень»); не проводиться лабораторний контроль води в штучному басейні, де купаються діти (табір «Сонячний»); використовується надщерблений посуд; неупорядковано зберігається прибиральний інвентар, миючі та дезінфікуючі засоби; порушені правила ведення обліково-звітної документації з організації харчування.

За результатами лабораторних досліджень вміст нітратів у пробах питної води не відповідає нормам в закладах «Дружба» і «Сонячний». Виявили невідповідність щодо калорійності в одній пробі готової страви у таборі «Жовтень». Під час дослідження змивів з обладнання, одягу та рук працівників на харчоблоках у 14% результатів виявили бактерію групи кишкової палички («Жовтень», «Лісова пісня», «Дружба»).