Більше тисячі дітей вже оздоровили на Кіровоградщині

????????????????????????????????????

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Лобанової відбулось засідання міжвідомчого оперативного штабу з координації роботи щодо підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Окрім керівників структурних підрозділів ОДА, в засіданні взяли участь представники райдержадміністрацій та ОТГ в режимі (он-лайн).

Учасники наради обговорили низку питань, у тому числі: стан проходження оздоровчої кампанії в області, стан протипожежного захисту об’єктів літнього відпочинку та оздоровлення, дотримання вимог санітарного законодавства і забезпечення житлом дітей-сиріт.

За словами директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олександра Догарова, оздоровча кампанія стартувала в області 1 червня і триває нині. На території Кіровоградщини функціонує 499 оздоровчі заклади, у тому числі 6 стаціонарних. Нинішнього року на літній відпочинок та оздоровлення дітей було спрямовано 35,3 мільйони гривень (10,5 – з обласного бюджету, 21,5 – з місцевих бюджетів, 3,3 – позабюджетні кошти), що на 2,5 млн грн більше, ніж торік.

Олександр Догаров відзначив активну участь у оздоровчій кампанії об’єднаних територіальних громад, які передбачили у своїх бюджетах більше 3 мільйонів гривень. Найбільший фінансовий ресурс на ці цілі виділили Новоукраїнська (760 тис. грн), Соколівська (431 тис. грн) та Первозванівська ОТГ (411 тис. грн).

Кошти на оздоровлення заклали всі без виключення райони, але в різних розмірах. Приміром, найбільші видатки передбачили у Голованівському (685 тис. грн), Бобринецькому (617 тис. грн.) та Долинському (536 тис. грн) районах, найменші – у Вільшанському (91 тис. грн), Новгородківському (70 тис. грн) районах та місті Світловодськ (20 тис. грн).

За розрахунками фахівців цього року планується охопити оздоровленням більше 50% дітей віком від 7 до 17 років (37,6% — відпочинком та 12,7 — оздоровленням).

Протягом першої оздоровчої зміни на Кіровоградщині вдалося охопити оздоровленням 1108 дітей. Очікується, що за другу зміну вдасться оздоровити 1074 дитини.

За кошти місцевих бюджетів нинішнього року придбано більше 900 путівок для влаштування дітей на відпочинок в табори південних областей.

Також було приділено увагу організації відпочинку дітей у пришкільних таборах на базі загальноосвітніх навчальних закладів. Такою формою відпочинку в області було охоплено близько 40 (42% від кількості учнів) тисяч дітей.

Відзначено, що по всіх стаціонарних закладах відпочинку, що діють в області, у повному обсязі проведено комплекс протипожежних заходів. Оздоровча кампанія у епідеміологічному плані загалом проходить спокійно.

Окрему увагу було зосереджено на забезпеченні дітей-сиріт житлом. Як зазначила начальник служби у справах дітей ОДА Наталя Чернявська, у 2018 році на придбання соціального житла дитячим будинкам сімейного типу та дітям, позбавленим батьківського піклування, держава виділила на область понад 22 млн грн. Тому територіям слід в стислі терміни визначитись з об’єктами та подати відповідні пропозиції на розгляд комісії.

Звертаючись до представників територій, заступник голови облдержадміністрації наголосила на необхідності внесення змін в місцеві бюджети, передбачивши додатковий ресурс для якнайбільшого охоплення дітей літнім відпочинком та оздоровленням, а також контролювати безпекові заходи під час проходження оздоровчої кампанії.