У Кіровограді на зліт зібралися молоді вчителі області

В обласному центрі розпочав роботу традиційний обласний зліт молодих вчителів Кіровоградщини, який цього року присвячений 100-річчю від дня народження видатного педагога-земляка, вченого, колишнього директора Павлиської школи Василя Сухомлинського.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

У зльоті беруть участь молоді педагоги, які працюють перший рік у навчальних закладах області, а також переможці конкурсу «Учитель року — 2018», лауреати обласних премій, ветерани освітянської ниви, студенти і викладачі педагогічних ВНЗ Кіровоградщини.

Під час пленарного засідання зльоту його учасників привітав голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Він акцентував увагу на тому, що 100-річчя Василя Сухомлинського є непересічною подією не лише для педагогів Кіровоградщини та України, а й для світової освітянської спільноти, адже рішення про відзначення у 2018 році ювілею нашого видатного педагога затверджено Генеральною конференцією ЮНЕСКО. «Василь Олександрович дуже влучно сказав, що для того, аби зробити світ кращим, не треба багато ресурсів і можливостей. Треба просто любити людей і любити свою справу. Його доля складалася непросто, проте все своє життя він присвятив навчанню і вихованню дітей, – наголосив Сергій Кузьменко молодим педагогам. – Сьогодні у вас таке ж завдання – своєю любов’ю, толерантністю, власним прикладом навчати нових вчителів, лікарів, інженерів, вчених і президентів, які робитимуть нашу країну успішною і сильною».

Голова облдержадміністрації також зауважив, що сьогодні у світі успішно використовується педагогічний досвід Василя Сухомлинського: його принципи застосовують при формуванні нової системи оцінювання учнів, що базується на заохочуванні і стимулюванні, його методами користуються у інклюзивному навчанні. Сергій Кузьменко побажав молодим педагогам гідно продовжувати справу видатного земляка, виховати майбутні покоління українців, які зроблять Україну успішною.

Молодих вчителів області також привітали народний депутат України Костянтин Яриніч, голова облради Олександр Чорноіваненко, начальник профільного управління облдержадміністрації Володимир Таборанський та голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько. Кращим педагогам Кіровоградщини було вручено грамоти і відзнаки.

Учасники зльоту переглянули документальний фільм про Василя Сухомлинського «Світлий Геній Павлиша», послухали спогади про видатного земляка його колег та настанови вчителів Кіровоградщини, які досягли значних успіхів у роботі. Молодих педагогів також привітали учнів НВК «Павлиська ЗШ І-ІІІ ступенів – ліцей імені В.О.Сухомлинського», які продемонстрували міні-виставу «Світ дитячої казки» за мотивами творів педагога.