Житель обласного центру живе в „розумному будинку” (Відео)

Житель обласного центру Павло Мазур майже не платить за електроенергію та газ.

При цьому в будинку чоловіка взимку тепліше, ніж в деяких квартирах з центральним опаленням, йдеться в сюжеті „День за днем”.

Сім років тому Павло Мазур зацікавився альтернативними видами отримання енергії. Придбав сонячні батареї та самотужки пристосував їх до домашньої системи енергопостачання. З часом діапазон приладів розширився.

Першу сонячну батарею придбав у 2010 році. Нині їх на даху його будинку вже півтора десятки. Прилади акумулюють багато енергії влітку. Взимку через брак сонця на підмогу приходить вітрогенератор. Коштує одна батарея близько чотирьох тисяч гривень. Однак Павло намагався економити і купував уцінені екзмепляри. Через здорожчання комунальних тарифів, обладнання вже відбило свою ціну, підрахував винахідник. Енергію збирають звичайні автомобільні акумулятори. З них вона вже надходить до побутових приладів.

Майже не використовує Павло Мазур і газ. Блактине паливо йде лише на приготування їжі на плиті. Для обігріву застосовує виготовлений власноруч реактор. Спочатку планував створити прилад на газовій основі. Потім від цієї ідеї відмовився. В результаті реактор дає тепло, нагріваючи воду. Підігрів отримується за рахунок спалення перемеленого листя, гілок або інших матеріалів.

Якщо тарифи на блакитне паливо ще зростатимуть, Павло не виключає, що повністю відмовиться від газу.