Віктор Кухаренко: «Кіровоградгаз» оприлюднив неправдиві дані боргів теплогенеруючих підприємств

Відключення від газу котелень обласного центру в опалювальний період є протизаконним.

На цьому наголосив начальник головного управління ЖКГ міськради Віктор Кухаренко під час прес-конференції, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на прес-службу міськради.

Він повідомив, що  голова ВАТ «Кіровоградгаз» розповсюдив неправдиві дані щодо боргів. За словами Кухаренка, в оприлюдненій інформації на сайті підприємства і яка на думку його керівництва мала служити попередженням про відключення від газопостачання, вказані неіснуючі мільйони боргів обох теплогенеруючих підприємств перед ВАТ «Кіровоградгаз». Вказано, що КП «Теплоенергетик» завинило за розподіл газу 4,5 мільйони гривень. У той час, як такий борг складає 1,74 мільйона гривень, але і на цю суму укладено договір реструктуризації. Така ж ситуація і з ДП «Кіровоградтепло».

— Газовики діяли протизаконно, всупереч чинному законодавству України, всупереч рішенням міської і обласної комісії з питань техногенно — екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вони пересуваються по місту і хаотично намагаються відключати котельні від газу, там, де не можуть дістатися вентиля, розкопують газову мережу і встановлюють заглушки, — відзначив керівник головного управління ЖКГ. – Внаслідок їхніх дій без тепла залишаються 115 житлових будинків, три дитячих садочки і дві школи.

Нагадаємо, 27 листопада ВАТ «Кіровоградгаз» розпочав відключення газових котелень від постачання газу. За даними «Кіровоградгаз», заборгованість за послуги розподілу газу становить: ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» – 9,96 млн грн, КП «Теплоенергетик» – 4,51 млн грн. Для вирішення проблеми у Києві сьогодні перебувають міський голова Андрій Райкович і його профільний заступник Олександр Мосін. Також міський голова подав на адресу місцевої прокуратури та СБУ подання про вчинення кримінального правопорушення.