Школярів обласного центру вчать заробляти на смітті (ФОТО)

Що таке роздільне збирання відходів і як правильно це робити, навчали школярів обласного центру.

Проект Let’s Do It, Ukraine – school recycling ініційований громадською організацією «Let’s do it, Ukraine!», повідомила Новини Кіровоградщини прес-служба міськради.

Фінансується проект у рамках ініціативи Громадського бюджету. Презентувала проект президент Всеукраїнського молодіжного руху Let's do it, Ukraine, лауреат Премії Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді у розбудові України Юлія Мархель.

— Основна мета нашого проекту – показати, на скільки важливим є сортування та переробка відходів, виховати у майбутнього покоління відповідального та дбайливого ставлення до довкілля, – говорить Юлія Мархель. – Тренінги, які ми проведемо серед шкіл, допоможуть педагогам та школярам навчитися основним правилам сортування відходів, адже – це також ресурс, з якого школи зможуть отримувати додатковий прибуток. Завдяки таким проектам українські діти усвідомлюють свою участь в турботі про довкілля, в них формується персональна відповідальність за свою діяльність та її наслідки».

В обласному центрі системним сортуванням відходів займуться учні НВО №6.

Довідково:
Вже із 1 січня 2018 року Україна повинна перейти на роздільний збір твердих побутових відходів.

В Україні налічується 17 000 шкіл. Щомісяця кожна з них може заробляти на відходах від 600 до 7000 грн. Якби всі вони почати сортувати і здавати на переробку сміття, могли б сукупно щомісяця заробляти щонайменше 10 млн грн і суттєво економити, бо з цієї суми 4,5 мільйони вже втрачається на послуги з вивезення відходів.