Кіровоградщина на 100% запаслася протиожеледними матеріалами

Дорожні служби Кіровоградщини готові до осінньо-зимового періоду.

Про це під час наради в облдержадміністрації повідомив директор ДП «Кіровоградський облавтодор» Андрій Руднік, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Він повідомив, що між Службою автомобільних доріг, ДП «Кіровоградський облавтодор», Національною поліцією України та територіальним управлінням Укртрансінспекції в області погоджено Порядок взаємодії – на випадок виникнення несприятливих погодних умов та надзвичайних ситуацій на дорогах загального користування.

На 100% підготовлено стаціонарні та тимчасові бази складування протиожеледних матеріалів (2 стаціонарних та 30 тимчасових майданчиків), відремонтовано та приведено до належного стану 14 пунктів обігріву та 16 лінійних виробничих будівель. Окрім того, у дорожній службі подбали, щоб усі працівники були забезпечені теплим спецодягом та зимовим взуттям.

Для боротьби з ожеледицею на автодорогах області заготовлено 42 тис. тонн піску (100% від потреби), більше 7 тис. тонн солі (108% від потреби) та 2,2 тис. метрів снігозатримуючих щитів (100% від потреби).

З метою забезпечення безаварійного та безперебійного проїзду автотранспорту, дорожниками підготовлено до роботи у зимовий час 242 одиниці спецтехніки. Окрім того, з організаціями різних форм власності укладено 20 договорів щодо надання ними техніки для боротьби зі сніговими заметами та ожеледицею на дорогах.

Андрій Руднік також повідомив, що з 1 січня наступного року вступають в дію прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування управління автомобільними дорогами загального користування». За його словами, у процесі зміни власника автомобільних доріг можуть виникнути певні проблеми з організацією руху транспорту. У зимовий період можливі затори, перекриття руху до населених пунктів, проблеми з доставкою продуктів, пошти, а також з під’їздом швидкої допомоги та автобусним сполученням. А у весняний період – з ліквідацією ямковості, влаштуванням покриттів, розміткою та установкою дорожніх знаків.

У той же час, посадовець наголосив, що дорожні служби на місцях зроблять все від них залежне, щоб мінімізувати негативні наслідки від цих змін. «Філії облавтодору мають значний досвід у виконанні робіт з експлуатаційного утримання та ремонтів доріг, у тому числі, у зимовий період. Тож, при наявності договорів та фінансування вони зможуть якісно і вчасно виконати усі дорожні роботи», – зазначив Андрій Руднік.