На Кіровоградщині протидіяти рейдерству в агросекторі буде спеціальний оперативний штаб

Сьогодні відбулось установче засідання штабу, у якому взяли участь заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова, заступник голови облдержадміністрації Андрій Коломійцев, голова облради Олександр Чорноіваненко, а також представники територіального управління Мін'юсту, правоохоронних органів, громадських організацій.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Андрій Коломійцев відзначив, що Кіровоградська облдержадміністрація і раніше вживала багато заходів із протидії рейдерству в сільськогосподарському секторі. Оскільки область – аграрна, випадки протиправного захоплення землі, на жаль, не поодинокі: «Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко особисто брав участь у вирішенні проблемних питань по кожному випадку рейдерського захоплення. Постійно проводяться зустрічі з керівниками силових структур, з керівництвом юстиції для того, щоб оперативно вирішувати проблеми, допомагати аграріям, підприємства яких постраждали від рейдерства», – підкреслив посадовець.

Обласний штаб має на меті забезпечити комплексний підхід у боротьбі із рейдерством в аграрній сфері, координацію діяльності органів влади та комунікацію з громадськістю у вирішенні проблеми захоплення сільськогосподарських підприємств. До його складу увійдуть представники територіальних органів Мін'юсту, Держгеокадастру, Нацполіції, прокуратури, а також аграрних асоціацій області. Штаб оперативно моніторитиме питання захисту сільгосппідприємств від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, організовуватиме оперативне реагування на будь-які дії із протиправного захоплення майна аграрних підприємств, надаватиме правову допомогу в оформленні документів на земельні ділянки, сприятиме правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень та притягненні винних осіб до відповідальності.