З Олександрії в армію відправили перших випускників військових вузів

19 червня 2017 09:21 0 164

З Олександрії в армію відправили двох дівчат, 23 і 25 років, і трьох чоловіків - 23, 24 і 25 років.

Молоді раніше отримали повістки, потім був медогляд, пише „Моя Олександрія”.

Хлопці розповіли, що не відчувають особливої радості, дівчата - навпаки, хочуть служити.

"Може вдасться закріпитися і залишитися в армії в подальшому," - повідомила одна з дівчат, випускниця Харківського університету повітряних сил за фахом штабна авіаційна.

Як розповів військовий комісар Олександр Балабуха, шанси потрапити на службу мають українці у віці до 43 років, які не служили в армії, але мають вищу освіту і закінчили кафедру військової підготовки. Термін такої служби становитиме 18 місяців на офіцерських посадах за своєю кваліфікацією в частинах поза зоною АТО.

За офіцерами запасу, покликаними на військову службу, зберігається місце роботи, посада і зарплата (незалежно від форми власності підприємства). А також передбачене грошове забезпечення військовослужбовця за контрактом. Крім зарплати на своїх підприємствах, хлопці будуть отримувати близько 10 тисяч грн в місяць.
 
На питання про те, скільки людей ще необхідно відправити і з якою регулярністю це буде відбуватися (раз в тиждень, в місяць,  рік) воєнком відповісти не зміг.

«Коли буде наступна партія - невідомо, але всі особи до 43 років з цієї категорії будуть викликані, пройдуть медкомісію. З'ясується, чи мають вони право на відстрочку чи ні Наприклад, наявність двох дітей», - сказав він.