Опозиційний блок заявляє, що його намагаються позбавити контролю над владою

03 грудня 2014 15:02 0 391

Партія «Опозиційний блок» заявляє, що коаліція намагається позбавити її можливості контролювати владу парламентськими механізмами.
 
Як ідеться у заяві «Опозиційного блоку», текст якої мають Новини Кіровоградщини, влада досі не запропонувала йому «жодних контрольних комітетів: ані регламентного, з питань свободи слова й прав людини, ні участі в президії парламенту».
 
«Парламентська більшість всіма способами намагається позбавити Опозиційний блок, який є реальною і єдиною опозиційною силою, парламентських функцій контролю над владою. Ці права опозиції передбачені Конституцією України, законодавством, регламентом і практикою попередніх семи скликань Верховної Ради», — заявляють представники партії.
 
На думку ОБ, «парламентська більшість намагається створити штучну ручну керовану опозицію, щоб позбавити реальну опозицію всіх важелів контролю над владою».
 
«За Опозиційний блок проголосували 1,5 мільйони громадян і така поведінка влади — це неповага до виборців, яке посилює розкол країни», — стверджують депутати ОБ.
 
«До складу фракції Опозиційного блоку входить 40 народних депутатів, що за квотним принципом розподілу керівних посад у комітетах дозволяє очолити 3 з 27 комітетів Верховної Ради. Відповідні розрахунки квот були розіслані всім фракціям спікером Гройсманом», — зазначає партія.


 
В ОБ наголошують, що «за всю історію скликань Верховної Ради України жодного разу не було випадку, щоб опозиція не була представлена в президії парламенту, — і тільки нинішня влада зневажає права опозиції на функції контролю над владою».
 
«Така поведінка влади свідчить про її авторитаризм і схильності до узурпації влади. Вона суперечить принципам демократії й 25-річному досвіду українського парламентаризму», — заявляє Опозиційний блок.
 
Нагадаємо, один із лідерів Опозиційного блоку — колишній голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Ларін.