На «Доступні ліки» обласний центр отримав з держбюджету понад 3 млн грн

20 червня 2017 07:37 0 135

У бюджеті обласного центру на цей рік на реалізацію програми «Доступні ліки» передбачені видатки в сумі 3 077,3 тис. грн за рахунок субвенції з державного бюджету.

 

Про це повідомила під час апаратної наради начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук, інформують Новини Кіровградщини.

 

Затверджені видатки розподілені між 4 закладами охорони здоров'я, а саме: 2 центри первинної медико-санітарної допомоги, окрема амбулаторія загальної практики – сімейної медицини та державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина № 19 МОЗ України».

 

- На даний час лікувально-профілактичними закладами комунальної власності міста укладені договори з 12 аптечними закладами: ПАТ «Ліки Кіровоградщини», ТОВ «Аптекар-груп», ТОВ «Інкопмарк Медсервіс», КП «Кіровоградфармація», які виявили бажання взяти участь у даному проекті, - відзначила Оксана Макарук. - Відпуск лікарських засобів здійснюється у 42 аптеках та аптечних пунктах, які розташовані у різних мікрорайонах міста.

 

За щомісячними статистичними даними МОЗ України лідерами програми наразі в числі інших є і Кіровоградська область. А серед районів Кіровоградщини обласний центр займає 2-е місце. Як і в країні в цілому, у місті існує певний дефіцит ліків, пов'язаний з дистрибютерами, поставщиками, імпортерами, який вирішується на рівні МОЗ України.

 

Станом на 1 червня закладами охорони здоров'я виписано 23 760 рецептів за програмою «Доступні ліки», з них:
- серцево-судинні захворювання – 85,6 %;
- цукровий діабет – 13,1 %;
- бронхіальна астма – 1,3 %.


За матеріалами сайту міськради.