Віталій Скоцик: «Сьогодні головний ресурс України – земля. Зберегти її надважливо»

24 лютого 2017 13:21 548

У Кропивницькому відбувся Земельний форум, ініціатором якого стала Аграрна партія України.

 

Цей захід зібрав експертів, фермерів та представників громад із шести  областей України, яких турбує доля української землі, яку невдовзі планують пустити з молотка. Почути їхню думку і виробити спільні кроки для завершення земельної реформи в Україні до Кропивницького приїхали голова Аграрної партії Віталій Скоцик і голова Земельного комітету партії, доктор економічних наук Ольга Ходаківська.

 

Земельний форум – один із кроків до завершення земельної реформи в Україні. Це також і спосіб протистояти спробам загарбати національне багатство – українську землю, переконаний лідер партії.

 

- Сьогодні в Україні готується найбільша афера в державі – крадіжка землі, - заявив перед початком форуму Віталій Скоцик. - У дев’яностих у нас украли промисловість через недолугу приватизацію, і країна залишилася без цієї галузі. Сьогодні головний ресурс України – земля. І зберегти її надважливо, бо це питання продовольчої безпеки не тільки нашої нації, а й усього світу.

 

Віталій Скоцик каже, що після восьми загальнонаціональних страйків Аграрна партія домоглася продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, але нині у Верховній Раді склалося  потужне лобі, яке прагне найцінніше багатство держави пустити на продаж. Нещодавно група депутатів зробила подання до Конституційного суду, щоб скасувати мораторій і відкрити ринок землі, на якому в нинішніх умовах наживатимуться фінансові клани.

 

- Аби цього не допустити, ми сформували експертну групу для розробки повного пакету земельного законодавства і виробили дванадцять кроків, необхідних для завершення земельної реформи. Під час форумів в усіх регіонах ми обговорюємо ці напрацювання, - повідомив лідер партії. - Подібні заходи відбудуться ще у Львові і Полтаві, а 24 березня у Києві відбудеться завершальний форум, на якому ми оголосимо подальші наші дії, спрямовані на збереження національного багатства.

 

З кожним роком у сфері земельних відносин проблем стає все більше, переконана один із експертів, доктор економічних наук Ольга Ходаківська.

 

- Сьогодні земельна реформа блокується, не проведено інвентаризацію земель, не зроблено нормативно-грошову оцінку угідь, не вирішено безліч екологічних проблем. Державна політика націлена на знищення фермера і дрібного сільгоспвиробника. Земельні аукціони, замість спрощення діяльності аграрного бізнесу, навпаки її ускладнюють. Ми не можемо стояти осторонь і мовчки спостерігати, як в державі знищується основна галузь. Для цього розробили програму і окреслили чітку мету. Ми хочемо бачити потужний середній клас на селі і сильні фермерські господарства, - підкреслила Ольга Ходаківська.

 

Завершення земельної реформи має закрити всі лазівки в законодавстві, які можуть бути використані для збагачення олігархів і монополізації головного ресурсу, переконаний лідер партії. Серед принципових підходів, запропонованих Аграрною партією – визначення власником землі виключно громадян України та обмеження площі землі, що може перебувати у власності або в оренді в однієї особи. Також, на думку експертів, необхідно передбачити роботу відкритого реєстру прав власності на землю та провести інвентаризацію земель. Віталій Скоцик та його однодумці вважають за необхідне створити Земельний банк, завданням якого є збереження кількості і якості земель.

 

- Ми розуміємо, що не може бути однакова вартість земельних угідь, які мають різну якість родючості. Саме тому одним із дванадцяти кроків ми пропонуємо здійснити нормативно-грошову оцінку земель. Переоцінка якості угідь є необхідною, - вважає Віталій Скоцик.
Лідер Аграрної партії переконаний, що сьогодні у світової спільноти формують хибну думку про земельну реформу в Україні.

 

-  Світове співтовариство  мусить розуміти, що земельна реформа – це не «купи-продай». Адже у багатьох країнах на адаптацію земельних законів до тамтешніх реалій пішли десятки років. Тому зараз ми інтенсивно працюємо з дипломатичним середовищем, аби роз’яснити усю ситуацію з ходом земельної реформи в Україні.
Завдання, які ставить Аграрна партія перед собою, досить амбітні і складні. Варто зважати хоча б на те, що пересилити потужне лобі підтримки продажу землі у Верховні Раді досить складно. Утім, Віталій Скоцик запевнив, що аграрії чітко знають, як діяти далі. Про це стане відомо всім уже незабаром – на березневому завершальному Земельному форумі у Києві.

 

-  Дві речі найважливіші для українців – люди і земля. Наша країна – друга в світі за рівнем смертності населення. Якщо ми втратимо ще й землю, то нам не буде ні де будувати, ні де сіяти, а головне – не буде для кого. Тому наше головне завдання – зупинити вимирання українців і зберегти землю, - наголосив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.