Нова Конституція – шлях до виходу з кризи Країни

13 жовтня 2016 09:51 667

Нині Україна переживає нелегкі часи, а суспільство уже давно шукає відповідь на питання: який шлях виходу з кризи?

 

Проаналізувавши досвід більш як півсотні країн, експерти прийшли до висновку, що треба максимально широким колом домовлятися про спільні кроки виходу з кризи, спільне бачення майбутнього держави. Саме таким вбачає шлях до змін у країні Коаліція громадянського суспільства «Народна Конституція».  Як перезавантажити державу через установчий неполітичний процес кіровоградцям пояснили члени цього громадського об’єднання.

 

- У Коаліцію громадянського суспільства «Народна Конституція» об’єдналися різні громадські організації, юристи, експерти, військові, волонтери, які мають спільну мету – знайти вихід із кризи, у якій нині перебуває Україна, перезавантажити державу через установчий  неполітичний процес. Ми вбачаємо, що це можна зробити, уклавши новий суспільний договір, який ляже в основу нової Конституції держави, - каже один із засновників Коаліції громадянського суспільства Віталій Чудновський.

 

Суспільний договір – це єдиний спосіб вийти на спільне бачення держави і її майбутнього, вважають члени Коаліції. Вони об’їхали усі регіони держави, вивчили громадську думку і прийшли до висновку необхідності ухвалення Закону «Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України». Відповідний законопроект №3781 уже внесено до Верховної Ради.

 

- Ми виступаємо за розробку та ухвалення нової Конституції України спеціальним органом установчої влади громадян – Конституційними Зборами України з наступним затвердженням на всеукраїнському референдумі. Тільки таким чином Конституція буде дійсно народною, а не нав’язаною зверху депутатами Ради, - пояснив Віталій Чудновський і наголосив, нині Коаліція громадянського суспільства «Народна Конституція» ініціює проведення загальнонаціональної громадянської кампанії на підтримку законопроекту №3781 «Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України», а також відкриває широку та відкриту громадську дискусію щодо змісту нового суспільного договору та спільне вироблення ключових принципів, що визначають майбутнє українського суспільства і держави.

 

- Дві принципові речі повинні бути в основі суспільного договору – спільне бачення майбутнього і головні цінності нашої держави, які будуть закріплені Конституцією, - наголосив учасник Коаліції громадянського суспільства Олексій Толкачов. – Якщо ми гідно пройдемо процес створення сіспільного договору і нової Конституції, через короткий час Україна стане прикладом для інших держав.

 

Учасники Коаліції закликають Верховну Раду в максимально короткий термін прийняти ініційований ними законопроект, а Президента – підписати його і в такий спосіб забезпечити реалізацію права громадян визначати і змінювати конституційний лад в Україні. Коаліція громадянського суспільства «Народна Конституція» переконана, що це стане надійним фундаментом розбудови держави та запорукою її розвитку.