Єлисаветград – Кіровоград, або церква про декомунізацію

02 лютого 2016 17:24 3509

Більшість релігійних конфесій, представлених в обласному центрі, який підлягає перейменуванню, підтримують повернення історичної назви Єлисаветград.

Зараз, коли питання про перейменування Кіровограда все ближче до граничного терміну і, здається, досяг точки кипіння, своє вагоме слово сказали священнослужителі – у всі часи зразки мудрості і толерантності.

 

Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський Римо-Католицький

«Це чудово, що покровителькою вашого міста була і, впевнений, є свята Єлисавета – мати Іоанна Хрестителя, – вважає він. – Нехай молитви її випрошують у Бога всі необхідні благодаті для морального і духовного росту жителів вашого прекрасного міста. Чудово, що є багато переконаних прихильників того, щоб Кіровоград, раніше іменований Єлисаветградом, повернувся до своєї початкової назви», - написав він у своєму зверненні до городян.

 

Блаженніший Макарій, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України

«По всій Україні налічується 60 населених пунктів – адміністративних одиниць, які носять ім'я великого угодника Божого і чудотворця святителя Миколая. І це прекрасно. Єлисавета – це мати нашого славного пророка Хрестителя Іоанна Предтечі. Бажаю всім славним українцям і всім тим, хто живе на теперішній Богом даній землі, бути патріотами своєї країни, щоб знайти спільне рішення - щоб назва була місто Елисавет і Елисаветська область і бажаю патріотичного натхнення!»

 

Архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф

«Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви разом з переважаючою більшістю кіровоградців, які в опитуванні 25 жовтня 2015 віддали перевагу назві «Єлисаветград». Цілком підтримую повернення нашому місту історичного імені на честь Святої Праведної Єлисавети – матері Іоанна Хрестителя. Вважаємо, що надання Кіровограду дійсно гідної, укоріненої у Святому Письмі і нашій історії назви, дасть можливість зберегти спадкоємність поколінь, історичну пам'ять. Нехай за молитвами святої праведної Єлисавети Господь збереже наше місто в мирі, злагоді і любові».

 

Головний равін Кіровограда Дан Закута

«Проблема перейменування Кіровограда сьогодні не так актуальна, як інші, більш першочергові питання життя міста. І тим не менш, вже якщо виникла така необхідність, діяти потрібно не хаотично, а з розумом. Є Закон про декомунізацію, який наказує робити це сьогодні, і законослухняні громадяни повинні його виконувати, – говорить Дан Закута. – Однак потрібно розуміти, що всяка зміна імені і людини, і цілого міста незмінно спричинить за собою зміни в їхній долі. Ім'я - це як програма, закладена при народженні. Змінюючи ім'я, людина так чи інакше змінює свою долю. Так само і в назві міста закладена багатовікова історія, і неправильно було б якимось чином на неї впливати.

Якщо вже й перейменовувати Кіровоград, то потрібно повертати його історичне ім'я – Єлисаветград».