З липня до електронної системи лікарі вноситимуть дані про категорію інсулінозалежних пацієнтів

Для забезпечення більш коректного та ефективного призначення інсулінів та їх подальшого відшкодування за програмою реімбурсації з 1 липня у плані лікування інсулінозалежних пацієнтів буде обов’язково вказуватися категорія таких пацієнтів. Про це повідомляє МОЗ.

Категорія визначатиметься на основі даних про проведену клінічну оцінку. Тобто лікарі почнуть фіксувати в електронній системі охорони здоров‘я медичні записи про оцінку стану інсулінозалежних пацієнтів на основі огляду, наявних електронних медичних записів, аналізу його медичної історії, документації тощо. 

Запис про клінічну оцінку щодо категорії інсулінозалежного пацієнта створює лікар-ендокринолог. На час воєнного стану цю функцію може також виконувати лікар первинної медичної допомоги у разі призначення інсуліну пацієнтам.

Надалі, під час створення призначення інсуліну за програмою реімбурсації в плані лікування пацієнта, лікуючий лікар буде посилатися на запис про клінічну оцінку.

Ця вимога є обовʼязковою та передбачається Порядком реімбурсації лікарських засобів

У МОЗ наголошують, нововведення не вплине на лікувальний процес пацієнта, процес отримання інсулінів за рецептом також не змінюється.