У Кропивницькому гуманітарну допомогу ООН роздають за партійною приналежністю?

Кілька тижнів тому надійшло повідомлення з фото, в якому жінка Анна на правах анонімності просить оприлюднити інформацію про те, що в одному з партійних офісів Кропивницького гуманітарну допомогу роздають не переселенцям, а прихильникам політичної сили. Як доказ жінка надіслала фото.

Пряму мову скаржниці даємо без змін:

Добрий день. Я вам представлятися не буду, але у мене є опасіння, шо в штабі БЮТ в місті гуманітарну допомогу роздають не біженцям, а бабушкам, які голосують за Юльку. Що ж це таке робитця? Я тепер розумію, чого зарубіжні наші благодійники возмущаютця. Крадуть все! Розберітця! Фотографії вам відправляю

На світлинах видно, як люди виносять, а хтось і вивозить на «кравчучці» коробки з маркуванням ООН.

Також видно, про яку саме політичну партію іде мова – Кіровоградська обласна організація політичної партії ВО «Батьківщина».

Головою політсили є депутат обласної ради Олександр Чорноіваненко, який з 2014 року був ще й головою Кіровоградської обласної ради.

Його голос, до речі, можна почути на прослушці, яку зробили в ресторані «Козацька застава» перед виборами в 2019 році.

На тому записі борщ їдять також нинішній депутат облради Юрій Гугленко, а тоді перший заступник голови облради. Тодішній депутат облради від ОПЗЖ, а зараз заступник голови облради Вадим Волканов і теперішній міський голова Олександрії, а тоді губернатор Сергій Кузьменко. 

Тоді вони разом готувалися ділити і посади і гешефти…

Коли редакція отримала інформацію від Анни, стала самостійно з‘ясовувати, правда це чи ні. У розпорядження потрапила копія накладної, де вказано, що на ім‘я голови обласного осередку «Батьківщини» Олександра Чорноіваненка прийшли м‘ясні консерви, макарони, рис, олія і дитяче харчування. 

Всього майже 20 тонн! 

І навряд, це була разова акція…

Відправником у накладній зазначена Пауліна Боцковска. Пошук цієї благодійниці в мережі показав, що Пауліна очолює один із відділів Всесвітньої продовольчої програми ООН.

А Всесвітня продовольча програма ООН – це найбільша на Землі гуманітарна організація, яка рятує життя в надзвичайних ситуаціях, і яка використовує продовольчу допомогу, що прокласти шлях до миру, стабільності, добробуту людей, які пережили конфлікти, лихо і наслідки змін клімату.

А тепер виникає чотири питання.

  • Перше, чи відомо ООН, що їхню допомогу роздають під партійними прапорами «Батьківщини» і навряд чи переселенцям, бо ті як правило звертаються до фондів і хабів, а не в штаби політсил?
  • Друге, як так сталося, що під час війни, коли правоохоронці перевіряють кожен квадратний метр волонтерських хабів (звісно, можливо лише певних), прямо у середмісті Кропивницького відбувається ось така партійна роздача гуманітарки?
  • Третє, чому правоохоронці на чолі з керівником Нацполіції в області Романом Козьяковим вперто не помічають цього?
  • Четверте – риторичне: чи випадково немає тут покривання злочину?