Держпродспоживслужба спростувала інформацію, яку поширив телеграм-канал: нагнітають паніку

Інформацію, яку поширив одтин із телеграм-каналів Кропивницького про нібито продаж в області харчових продуктів, споживання яких призведе до тяжких отруєнь та паралічу кінцівок, не відповідає дійсності. Про це повідомляє Держпродспоживслужба Кіровоградщини.

Зокрема, в цих повідомленнях ішлося про печиво, виготовлене в Румунії, та фальсифікат масла.

«Звертаємо увагу громадян на подання телеграм-каналом завідомо недостовірних фактів про ці продукти та перекручення інформації з імовірною метою нагнітання паніки серед населення. В Кіровоградській області не зафіксовано обігу ані зазначеного печива, ані фальсифіката молочного продукту. Питання харчової безпеки мешканців регіону перебуває на постійному контролі Держпродспоживслужби», — прокоментували в установі.

Там також закликали жителів регіону довіряти лише офіційним джерелам інформації.

Як читати й аналізувати новини чи дописи в мережі:

Завжди цікавтеся, звідки автор допису взяв інформацію, яку вам пропонує. Якщо ви не знайшли відповіді, не довіряйте матеріалу. Якщо ви знаєте, звідки взято інформацію, перевірте її першоджерело. Так ви переконаєтеся, що інформацію подали коректно.

Не робіть висновків на основі заголовків. У заголовку може опинитися(умисно чи ні) інформація, яка суперечить суті матеріалу або спотворює її.

З особливою пересторогою ставтеся до інформації, яка викликає занадто сильні переживання. Якщо ви прочитали новину й вам перехопило подих від обурення, паніки, злості, розчулення тощо, пригальмуйте і пошукайте підтвердження цієї інформації в інших джерелах.

Звертайте увагу на дату публікації чи події, що описується. Іноді в соцмережах поширюють матеріали, в яких ідеться про давні й уже не актуальні події. Якщо в матеріалі не вказана дата публікації, ставтеся до нього особливо обережно.