Більше півсотні людей протестувалися на ВІЛ у Кіровоградській області

У рамках міжнародного тижня тестування на ВІЛ, який тривав з 21 по 28 листопада благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» провела інформаційні заходи з тестування на ВІЛ.

Соціальні працівники USAID HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині»  спільно з медичними працівниками тестували на ВІЛ у громадах Світловодська, Долинська, Добровеличківки та Кропивницького. 

«Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. У період війни підвищений ризик інфікування інфекційними захворюваннями. Тому заходи, які проводе наша організація на часі. Протягом минулого тижня ми протестували 79 осіб. Зокрема, люди зверталися у кабінети «Довіра», що діють у лікарнях Світловодська, Долинська, Добровеличківки та Кропивницького. До того ж, ми провели акцію з тестування у Сервісному центрі МВС Кіровоградської області. Ми тестували кров’яними та оральними (слинні) тестами на ВІЛ. Позитивних результатів не виявлено. Звертаємо увагу, що тестування на ВІЛ в умовах війни доступне. Варто лише прийти за своїм тестом!», – наголошує координаторка проекту на Кіровоградщині Катерина Тимошенко. 

Протестуватися на ВІЛ у Кіровоградській області можна, звернувшись до сімейного лікаря; завітати до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» (адреса: вул. Преображенська, 2 (будинок побуту), каб.610-614; замовити оральний тест додому і самостійно пройти тестування на ВІЛ (тел.: 24-69-04).