Поки без маскового режиму: головна санітарна лікарка розповіла про поширення ковіду в області

Обов’язкового маскового режиму на Кіровоградщині поки не буде. Про це повідлмила головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

«Обов’язковий масковий режим запроваджується тоді, коли є рішення комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Раніше це було національне рішення. Зараз, враховуючи воєнний стан і велику міграцію населення, зонування скасували. Зони скасовані і наразі, оскільки через велику міграцію населення прослідкувати, скільки людей перебуває на території області, неможливо», – сказала вона.

Надія Оперчук згадала, що Тернопільщина минулого тижня запровадила обов’язковий карантин. Але вона зазначила, що у випадку з Кіровоградщиною складається зовсім інша ситуація.

«Ми отримуємо від МОЗу щотижневі показники захворюванності. Ці показники розраховуються на 100 тис. населення. Навіть враховуючи те, що у нас майже мільйон населення, в області захворюваність невелика, у Терпопільській вона значно вища. На сьогодні Кіровоградщина не має ще такої критичної захворюваності, але якщо ми будемо бачити ще швидше зростання, я, як головна державна санітарна лікарка області, буду виносити таку пропозицію на рішення комісії. Нк сьогодні такої потреби ще немає», – пояснила головна санітарна лікарка.

Тим не менш, вона закликала жителів області дотримуватися маскового режиму, адже кількість активних хворих продовжує зростати – наразі їх в області 1,5 тис. осіб.