В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів

Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) в Україні створили шість громадських організацій: Фундація «Суспільність», Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Центр демократії та верховенства права та Інститут розвитку регіональної преси, повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на виконавчу директорку Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Оксана Бровко.

За її словами, застрахуватися можуть представники незалежних медіа, які вирушають у зону бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).

«Дотепер, як виявилось, в Україні питання журналістської страховки не було вирішеним. Попри те, що країна воює з 2014 року, наші журналісти та їхні родини лишалися беззахисними у разі травми чи загибелі. Створення МФСЖ – це великий крок уперед для всіх нас. До процесу фінансової підтримки можуть долучатися і інші донори та благодійники. Це лише посилить нас та дозволить збільшувати кількість застрахованих», – каже Бровко.

Ідею створити фонд підтримала Всесвітня газетна асоцація (WAN-IFRA), яка виділила для цієї мети десять тисяч доларів США, на котрі фонд вже розпочав страхувати журналістів. МФСЖ співпрацюватиме з доброчесною міжнародною страховою компанією «Insurаnce for Local Media».

Страхувати одного журналіста фонд зможе на термін від одного до трьох днів, подати заявку можна за посиланням.

Страхове покриття — до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. В разі загибелі журналіста родина отримує 100 000 доларів США.

«Застрахуватись зможуть журналісти, і це важливо наголосити, саме незалежних українських медіа, які відправляються в офіційне відрядження, які мають засоби захисту та пройшли спеціалізовані курси домедичної допомоги, бо для нас важливо, щоб люди були вже підготовлені. Страхуватися будуть ті медійники, що планують відрядження в зони бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення)», – зауважила Бровко.

Координаційна рада МФСЖ визначатиме, які заявки задовольняються, а які ні. До Координаційної ради входять представники всіх організацій-засновників ініціатииви.

Бровко додала, що зараз основне завдання фонду – запустити процес прийому заявок, страхування та залучення більшої кількості донорів до процесу.