У дитячій обласній лікарні відкриють відділення діалізу

На відкриття відділення для дитячого діалізу у Кропивницькому потрібно 500 тисяч гривень.

Про це розповів головний лікар обласної дитячої лікарні Василь Хорощак, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

«Нам потрібно майже пів мільйона гривень, але ці цифри можуть різнитися. Наразі ми обговорюємо це питання з тією фірмою, яка готова надати цю послугу і безкоштовно три апарати. Як тільки нам виділять гроші, ми можемо відкривати відділення. Соціальний пакет і апарати будуть безкоштовні, а витратні матеріали, що складають дві третини – оплачуватимуть з місцевого бюджету», – наголосив Василь Хорощак.

За його словами, на одного хворого щомісяця треба 250 тисяч гривень. На рік це буде близько 3 мільйонів гривень.

Коли пацієнти зможуть отримувати гемодіаліз в Кропивницькому, залежить від дитячої обласної лікарні, говорить керівник обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко:

«Як тільки лікарня підготує лікаря, буде здатна виконати вимоги Національної служби здоров'я України і укладе з ними договір, тоді і можна буде відкривати відділення діалізу».

За словами Василя Хорощака, підготовка лікаря в Національному університеті охорони здоров'я імені Шупика коштуватиме 30 тисяч гривень.

Олег Рибальченко сказав, що нині послуги гемодіалізу в Кіровоградській області потребують троє дітей – з Новоукраїнки, Знам’янки та Олександрії.