Музей мистецтв Кіровоградщини презентував виставку однієї картини до дня народження Маланюка

До 125 річниці від дня народження відомого письменника, уродженця Кіровоградщини Євгена Маланюка обласний Музей мистецтв презентував виставку однієї картини, сьогодні 2 лютого.

Це олійне полотно «Співець Степової Еллади» (2001, 2006), автором якого є заслужений художник України, члена Національної спілки художників України, мистецтвознавець, провідний науковий співробітник  художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна Андрій Надєждін.

«Презентований твір є яскравим зразком символізму в образотворчому мистецтві. Це сукупність різноманітних символів, які віддзеркалюють унікальну історію нашого краю — від скіфських часів до козаччини та більш сучасного періоду. Знаковою та центральною постаттю картини є сам Євген Маланюк із незмінною козацькою люлькою, письменник, який вперше ввів в обіг таке літературно-романтичне поняття як «Степова Еллада», яке до сих пір залишається своєрідною візитною карткою та брендом землі корифеїв. Дуже символічним є і зображення хреста за спиною письменника, як ілюстрація того тягаря, який приречений нести кожен справжній патріот України чи то на батьківщині, чи на чужині», — зазначають у Музеї мистецтв.

Нагадаємо, поет, письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик, сотник армії УНР Євген Маланюк народився 2 лютого 1897 року в селищі Новоархангельськ.

Значну частину свого життя змушений був жити в еміграції.

Творчий  доробок Маланюка — це  збірки поезій: «Стилет і стилос» (1925), «Гербарій» (1926), «Земна Мадонна» (1934), «Перстень Полікрата» (1939), «Вибрані поезії» (1943), «Влада» (1951), «П'ята симфонія» (1954), «Поезія в одному томі» (1954).

Окремими книгами вийшли його есе та історіософічні праці: «Нариси з історії нашої культури» (1954), «До проблеми більшовизму» (1956), «Малоросійство» (1959), два томи унікальних «Книг спостережень» (І962, 1966).

Помер Євген Маланюк у 1968 році в Нью Йорку.