Змінились норми: жителі Кропивницького платитимуть за вивезення сміття більше

У Кропивницькому з січня 2022 року зросла вартість послуг з вивезення та захоронення побутового сміття для мешканців багатоквартирних та приватних будинків.

Це сталось через нові норми накопичення відходів, затверджені виконкомом міської ради, сам тариф не змінився, інформують Новигни Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

За словами речниці підприємства «Екостайл», яке займається вивезенням сміття в місті, Нелі Желамської, один житель приватного сектору має сплачувати 31 гривню 85 копійок на місяць, мешканець багатоповерхівки – 25 гривень 07 копійок. До 31 грудня 2021 року платили 23 гривні 49 копійок та 20 гривень 02 копійки, відповідно.

За словами Нелі Желамської, різниця в тарифі існувала завжди. Це обумовлено схемою вивезення сміття:

«Мешканці багатоповерхівок викидають сміття у контейнери, а жителі приватного сектору виносять сміття у пакетах і сміттєвози, фактично, під’їжджають до багатьох будинків на одній вулиці, витрачаючи на це більше часу і ресурсу».

Цифри зросли відповідно до нових норм накопичення відходів, які затвердив виконком Кропивницької міської ради 14 грудня 2021 року. Ці норми, за словами Нелі Желамської, не переглядали з 2007 року, хоча мають це робити кожні п’ять років:

«Тариф не змінився. Змінились норми. Об’єм відходів протягом цих років збільшувався, але люди продовжували платити відповідно до норм 15-річної давнини. Затверджена норма накопичення відходів однією людиною – 2,41 кубічних метрів на рік. Об’єм одного контейнера для сміття – 1,1 кубічних метрів. Простими словами: одна людина, за новими нормами, продукує більше двох контейнерів сміття за рік, це близько 28 кілограмів на місяць. Плата за його вивезення і захоронення має бути відповідною».

Норми накопичення побутових відходів обраховували незалежні експерти з Києва, сказала речниця «Екостайлу». І для юридичних осіб, зокрема державних установ, її зменшили:

«Це через те, що експерти робили обрахунки на початку 2021 року, в період карантину, коли багато компаній працювали в дистанційному форматі або були закриті. Відповідно, зменшилась і кількість сміття, яку продукували працівники».

Речниця нагадала, що компанія вивозить побутові відходи та великогабаритне сміття, спеціальні контейнери для якого почали встановлювати у березні 2021 року. За словами Нелі Желамської, в тариф не закладене вивезення листя, гілля, новорічних ялин та сосен:

«Це б гальмувало роботу підприємства. Це сміття об’ємне, сміттєвозам доводилося б робити більше виїздів. Листя, наприклад, може вивести з ладу сортувальні лінії компанії. Тому викидати його в контейнери заборонено. Ми забирали його у містян окремо».

Субсидію, сказала Неля Желамська, як і раніше можна оформити, надавши компанії потрібні для цього документи.

Речниця «Екостайлу» сказала, що підприємство займається виключно вивезенням і захороненням сміття, права облаштовувати територію сміттєвих майданчиків компанія не має:

«Вони компанії не належать, їх балансоутримувачами є комунальні підприємства, або житлово-експлуатаційні організації, або об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Тому, з юридичної точки зору, ми їх ремонтувати не можемо».

Власністю компанії, сказала, є лише контейнери для збору сміття, а серед найманих працівників немає двірників, є вантажники, які приїжджають забрати сміття:

«При цьому, якщо є перенакопичення сміття, вони його теж збирають і вивозять».