У Кропивницькому відмінили шкільний автобус, який возив до міста учнів з Нового

У селищі Новому відмінили автобус, який возив дітей на навчання в школи Кропивницького.

Начальник управління транспорту Кропивницької міськради Віктор Житник розповів: діти, які щодня виїжджають на навчання, можуть користуватися транспортом, який перевозить усіх пасажирів, інформують Новини Кіровоградщини.

З 6 грудня 2021 року дозволили перевозити пасажирів на сидячих місцях і 50 відсотків стоячих, говорить Житник:

«Ми подивилися наскільки завантажений комунальний транспорт і дійшли висновку, що перейдемо на той формат, який був до березня 2020 року. 30 дітей, які їздять на навчання в обласний центр, можуть спокійно користуватися громадськими автобусами».

За словами Віктора Житника, нині десять тисяч жителів селища перевозять п’ять автобусів і п’ять тролейбусів:

«З 7:00 до 8:00 – це година пік. Потім цей транспорт використовується абсолютно неефективно. Перевозити ним по шість, вісім, максимум десять людей на салон – це не дуже по-господарськи».

На зупинці у селищі Нове о 6:45 місцеві жителі чекали автобус чи тролейбус, щоб їхати у Кропивницький. Серед них – учні, які навчаються у школах обласного центру. З двома дітьми стояла Ольга Бєльська. Каже, до 28 грудня учні з селища їздили до міських шкіл окремим автобусом. Кожного дня 45-48 дітей:

«Автобус зняли. Нас не попередили офіційно. Вони так вирішили його забрати і все. Зараз проблема, бо не всі люди можуть виїхати».

О 7:10 приїхав автобус №274. Сидячі місця заповнили люди з попередньої зупинки. В автобус зайшли 30 дітей. На зупинці залишились два десятки людей.

Житель селища Нове Ярослав Василевський розповів: чекає на автобус 40 хвилин:

«На центральній зупинці стояв, сюди прийшов. Дітей багато їде. Що, бідні такі, грошей нема на той автобус дитячий? Чи своїх дітей немає?»

Батьки дітей селища, які їздять на навчання у Кропивницький, готують до міськради колективне звернення, щоб автобус повернули, сказала мама двох школярів Ольга Бєльська.