На онкохворих жителях Кіровоградщини тестують новітні ліки від раку

Клінічні дослідження ліків проводять у обласному онкоцентрі у Кропивницькому.

Про це розповів лікар Андрій Гардашніков, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Їх учасники – люди з онкологічними хворобами, які лікуються в онкоцентрі. Дослідження проводять за добровільною згодою пацієнта і гроші компанії, яка його проводить.

За словами Андрія Гардашнікова, клінічні дослідження ліків – звична практика в усьому світі. Їх проводять, щоб отримати дані про ефективність методів лікування:

”Є доказова медицина. І для того, щоб наукові кола могли рекомендувати лікування, воно має продемонструвати достатній рівень безпеки для пацієнта і достатню ефективність. Ці дані отримають з клінічних досліджень”.

На участь у дослідженнях пацієнти погоджуються добровільно, оплачують їх компанії, які їх проводять. Вони з різних країн, розповів Андрій Гардашніков:

”Важливим є ретельний контроль безпеки пацієнта і методики введення препаратів. Такої ретельності в рутинному лікуванні немає. Наприклад, в тебе написано, що препарат треба вводити певний проміжок часу – ти робиш це, а потім звітуєш”.

Роботу над тим, щоб проводити клінічні дослідження в онкоцентрі, розпочали десять років тому, розповів медичний директор Ігор Макарук. З його слів, вони дозволяють пацієнтам безкоштовно отримати дороговартісне лікування:

”Досліджуючи окремі моменти впливу препаратів, пацієнти отримують їх безкоштовно. Ці протипухлинні препарати – дуже дорогі, більшість українців не можуть їх собі дозволити. Вартість може перевищувати сотні тисяч гривень”.

Учасниками клінічних досліджень стала сотня жителів Кіровоградської області. Один з них – 66-річний Володимир Носач. Протягом трьох років чоловік лікує злоякісну пухлину в горлі. Взяти участь у клінічних дослідженнях вирішив торік, розповів чоловік:

”Підписали договір, призначили термін лікування. У жовтні 2021-го почав лікуватись. Не плачу нічого. Єдині витрати – на проїзд”.

Протягом чотирьох місяців, кожні три тижні, чоловік приїжджає у відділення хіміотерапії обласного онкоцентру, де отримує крапельниці з препаратом, який проходить дослідження:

”Беруть аналізи, а потім ”прокапують”. Почуваю себе чудово, ті пухирі у мене зійшли після другого разу. Я рот не міг відкрити, я не міг їсти нічого. А зараз їм круасани, сухарі, не лише м’яку їжу. Ефект відмінний”.