Кропивницький пологовий будинок отримав сучасну апаратуру для діагностики раку

У Кропивницькому міському пологовому будинку запровадили сучасну інноваційну систему обстеження молочних залоз ВRASTER РRO.

Про це Новинам Кіровоградщини розповіла головна лікарка медзакладу Людмила Романів.

BRASTER PRO – це медичний помічник у діагностиці раку молочної залози, додатково до УЗД і мамографії. У ньому використовується рідкокристалічна контактна томографія для виявлення термальних змін з поверхні молочної залози на ранніх стадіях раку молочної залози, штучний інтелект для автоматичної інтерпретації термограмм, отриманих в ході дослідження.

Обладнання виявляє термальні порушення, які потребують консультації фахівців і підтвердження стандартними методами діагностики.

«Із допомогою системи можна виявити такі ураження, як рак протоків, глобулярна карцинома, папілярний рак, запальний рак, фіброаденоми з вираженою васкуляризацією, запалення молочної залози, кісти з васкуляризованою оболонкою, що утворилися після запалення, — розповіла Людмила Романів. — Це дуже важливий апарат, він не дає опромінення, працює безболісно і швидко».

Результати термограми відправляються до телемедичного центру, де штучний інтелект та група професіоналів аналізують результат.

Важливо зазначити, що BRASTER PRO не виявляє доброякісних утворень, наприклад фіброаденому із пониженою васкуляризацією або кальцифіковану фіброаденому, кісту молочної залози, ектазію протоків молочної залози, ліпоми, мікрокальцинати молочної залози.

Кропивничанки можуть скористатися можливістю і пройти обстеження у пологовому будинку з понеділка по п'ятницю, звернувшись до консультативно-діагностичного відділення пологового будинку, що знаходиться на першому поверсі. Електронне направлення від сімейного лікаря для проходження обстеження не потрібно. Вартість обстеження – 300 грн.