Жителю Кропивницького дали 5 років за державну зраду

Кропивничанина Олександра Погребецького визнали винним у державній зраді, йому призначили покарання строком на п'ять років та замінили на три роки умовно.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

За завданням Федеральної служби безпеки Росії він збирав та передавав інформацію про військових та представників місцевої влади, пропагував комуністичну ідеологію і був нагороджений російською відзнакою «За службу родине».

Вирок оголосила суддя Олена Лук’янова в Ленінському районному судді Кропивницького. В ньому йшлося зокрема про те, чому пом'якшили міру покарання:

«Кримінальне правопорушення скоїв вперше. Пенсіонер, інвалід другої групи, позитивно характеризується. Суд визнає щире каяття та сприяння розкриттю кримінального правопорушення. Відповідно до статей 75-76 кримінального кодексу України, звільнити від відбуття покарання з випробуванням на три роки, зобов’язавши його періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу».

За проведення експертиз у кримінальному провадженні Олександр Погребецький має сплатити дев'ять тисяч 100 гривень. Чи буде оскаржувати рішення суду ще не знає:

«Я себе погано почуваю, я подумаю».

Прокурор Володимир Лещенко стосовно апеляційного оскарження відповів так:

«У нас для цього є місяць. Ми отримаємо повний текст судового рішення, вивчимо його і після цього будемо ухвалювати рішення».