Працівники кіровоградського облавтодору 5 місяців виживають без зарплатні

П’ять місяців не виплачують заробітну плату працівникам Лелеківської філії дорожньо-експлуатаційної дільниці, що у Кропивницькому.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Пів сотні людей заборгували понад півтора мільйона гривень. Це інформація від голови профспілки філії Ольги Кравченко. Дільниця підпорядкується Кіровоградському облавтодору.

Ольга Кравченко розповіла, що 53 працівникам заборгували 1 мільйон 682 тисячі гривень. З її слів, за три місяці звільнились 20 працівників:

”У нас завжди було 74-75 працівників. Почали звільнятися. Ми підпорядковані облавтодору. Писали туди двічі, на обидва листа відповіді не отримали. Просили про зустріч з директором, писали, що вдамося до більш кардинальних заходів – перекриття доріг тощо”.

Маляр цеху дорожніх знаків Микола Зямський п’ять місяців не отримував зарплату. Розповів, що йому заборгували більше 20 тисяч гривень. Минулого місяця виплатили тисячу гривень. Нині чоловік шукає іншу роботу:

”Напередодні зими не можу собі ані куртки купити, ані взуття”.

Водій Микола Дамаскін прціює на підприємстві шість років. Йому, розповів, заборгували майже 40 тисяч гривень:

”Живемо у кредит, борги ростуть. Сподіваємось, що дадуть, але не дають. Не знаю. Якщо не дадуть, як обіцяють, то будемо перекривати дороги”.

Кіровоградському облавтодору підпорядковуються 12 філій дорожньо-експлуатаційної дільниці. Скільком та скільки заборгували зарплату, керівник підприємства Ігор Ісаєнко сказати не зміг. Телефоном розповів, що знає про зарплатні борги, і що вони є не на всіх філіях:

”Не можу сказати, яка саме заборгованість у філіях. Це питання необхідно піднімати в бухгалтерії. Ситуація виникла через податковий борг, який має облавтодор. А підприємства, які мають податковий борг, не мають права брати участь у тендерах державних закупівель. Тому ми залучали приватні підприємства, які нам віддавали на субпідряд обслуговування доріг. Заборгованість же виникла, бо не було державного фінансування. Коли держава розрахується з генеральними підрядниками, ті розрахуються з нами, а ми вже виплатимо борги”.

За словами Ігоря Ісаєнка, з працівниками частково розрахуються протягом двох тижнів, повністю – до кінця року.