Кіровоградщина отримала 259 пакунків малюка

У Кіровоградську область привезли 259 пакунків малюка, їх розподілять між містами і районами.

Про це інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

У кропивницький пологовий будинок 190 пакунків малюка привезли з Києва, розповіла головна акушерка Світлана Федотова:

«На сьогодні у нас залишилося 126 пакунків. Спочатку батьки відмовлялися, хотіли грошову компенсацію, бо закупили все необхідне для дитини. Нині всі здебільшого хочуть отримати пакунки».

Світлана Федотова каже: у пологовому пакунків вистачить на п’ять місяців. Щотижня видають до 15 бебі-боксів. У них є все необхідне для дитини першого року життя.

Кропивничанка Альона Карпенко вирішила брати не гроші, а пакунок. Каже, це тому, що його вдосконалили:

«У бебі-боксі є дуже багато речей, які дійсно необхідні у перші місяці після народження дитинки – засоби для гігієни, одяг, підгузки. Це ще й зручно, бо не потрібно йти до магазину, чи замовляти щось в Інтернеті».

Вартість такого пакунку – шість тисяч триста гривень, говорить представниця департаменту соціального захисту населення Олена Михальченко:

«На сьогодні у нас залишилося більше 500 пакунків малюка. Їх розподілили по всіх районах, де є пологові. Звісно найбільше у нас народжують кропивницькому пологовому та обласному пренатальному центрі. Мами мають право вибору: або вони отримують пакунок малюка, або грошову компенсацію. Її розмір – три прожиткові мінімуми для дитини до шести років, на сьогодні це шість тисяч 300 гривень».

За словами Олени Михальченко, до кінця року Кіровоградська область отримає ще 64 пакунки малюка.