Керівника митниць у Кіровоградській й Франківській областях затримали на вимаганні грошей

Співробітники Служби безпеки України викрили схему вимагання грошей з оптових експортерів української продукції до країн Європейського Союзу.

Її організував керівник регіональних митниць в Кіровоградській та Івано-Франківській областях, повідомляють на сайті СБУ.

Як йдеться у дописі, начальник митниць створив «міжрегіональну злочинну групу», в яку входили його помічник і кілька посередників.

«Зловмисники обклали „даниною“ українських підприємців. За гроші вони обіцяли не створювати їм штучних перешкод під час митного оформлення товарів. За попередніми даними, сума „поборів“ становила до 10 тис. доларів з кожного бізнесмена за місяць», — пишуть на сайті СБУ.

Відповідно до повідомлення, митники вимагали гроші з представників агропідприємств та виробників вітчизняної продовольчої продукції.

Працівники СБУ затримали чоловіка під час отримання грошей від підприємців.

Наразі керівнику Кіровоградської та Івано-Франківської митниці слідчі готують повідомлення про підозру у вчиненні злочину.

«У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин протиправної діяльності та притягнення до відповідальності винних», — йдеться у дописі.

Викриття правопорушення проводили СБУ спільно з ДБР та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Речник територіального управління Держбюро розслідувань у Полтаві Олександр Білка сказав, що справу про затримання начальника регіональних митниць в Кіровоградській та Івано-Франківській областях прокоментує 22 грудня.