Біля городу олексадрійки утворилася чотириметрова вирва

Біля городу жительки Олександрії через міську каналізацію утворилась чотириметрова яма.

Це сталося на вулиці Таврійській, інформують Новини Кіровоградщини.

Власниця обійстя Наталія Ільницька говорить: невелике провалля з'явилось на цьому місці навесні. З цього приводу зверталися у міський водоканал, але їхні працівники нічого не зробили.

Директор міського водоканалу Олександр Оніщенко розказав, що розпочати ремонті роботи не можуть через дощі. Для того, щоб до ями під'їхала машина, має бути мінусова температура.

Наталія Ільницька живе від провалля за 100 метрів. За її словами, яма над каналізаційним колектором збільшилась 7 грудня:

«Ми почули шум води, вийшли на город і побачили яму чималих розмірів. Наразі її глибина не менше чотирьох метрів, довжина шість, ширина теж чотири. Щоб ви розуміли, це немаленьке провалля. Воно утворилося в городі, який межує з сусідським, там живе бабуся. Ми з чоловіком 8 грудня відразу ж звернулися до міського водоканалу, показали їм фото. Бо крім ями, з труби прорвало воду».

За словами жінки, після звернень, працівники водоканалу виїжджали на місце провалля три дні поспіль:

«Постояли, походили, подивились і поїхали. Вже тиждень ніхто нічого не робить. Трубу, з якої тече вода, накрили дошкою».

Наталія Ільницька говорить: через город проходить міська каналізація. Найбільше хвилюється, щоб не прорвало трубу і не затопило її помешкання:

«У 2009—2010 роках, не пам'ятаю точно, нас уже затоплювало. Тоді була відключена насосна станція, падав дощ і вся каналізація пішла нагору. Води було по пояс і в кухні, і в хаті, і домашню птицю потопило. Нам тоді відшкодували 250 гривень. Увесь ремонт робили за свої гроші. Ми спілкувалися з директором водоканалу, за його словами резервного колектора у нас в місті немає. Вони самі не знають, що їм робити».

Минулого року на цьому городі теж було провалля, тоді привезли дві машини землі і засипали її. Тепер яма утворилась в іншому місці:

«Мова йде про те, що через цю земельну ділянку прокладена бетонна труба, яка уже зношена і потребує заміни. Працівники водоканалу мають терміново прокладати резервну трубу та каналізацію, поки не пізно. Бо якщо провалля утворюється щоразу в різних місцях, це свідчить про зношеність колектора».

Директор Олександрійського водоканалу Олександр Оніщенко розповів, що ґрунт провалився над каналізаційним колектором, тому що він розташований прямо на городі в людей. Коли мережу прокладали – житлової забудови поблизу не було.

Каже: згодом неподалік звели будинок та відвели присадибну ділянку без збереження десятиметрової відстані від комунікацій, як того вимагає регламент будівництва та виділення земель іншого призначення у приватну власність.

«Наприклад, гараж тут взагалі побудували на трубі каналізації діаметром 1000 мм. Щодо провалля – ми обгородили підступ до нього та тимчасово накрили трубу, але у зв’язку із дощами, які останнім часом йдуть часто, у нас немає змоги під’їхати важкою колісною технікою для виконання земляних робіт. Ми зробимо це, як тільки настануть заморозки і буде доступ до комунікацій», – сказав Олександр Оніщенко.