У Знам’янці кардіологічне відділення перепрофілювали під лікування хворих на пневмонію

Вшестеро збільшилась кількість пацієнтів хворих на пневмонію у Знам’янській міській лікарні імені Лисенка.

Через це кардіологічне відділення перепрофілювали для лікування хворих на пневмонію, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Відділення кардіології для хворих з пневмонією перепрофілювали наприкінці жовтня. На вхідних дверях розмістили оголошення про те, що на час карантину кардіологи там не приймають. У відділенні – сім палат. В одній з двох палат реанімації – семеро пацієнтів, шестеро з яких перебувають на кисневій підтримці. Зі слів керівниці відділення Олени Ставицької, воно розраховане на 40 ліжок, працюють два кардіолога й лікар-інтерн:

”Тяжко, але в нас є колеги, які нам допомагають. Ми консультуємось, слухаємо лекції, протокол лікування вивчали, навчаємось онлайн”.

Пацієнтів кардіологічного відділення, за словами Олени Ставицької, лікують у неврологічному, де для них відвели десять ліжок.

Медична сестра Наталія Бичковська розповіла, що до обов’язків медиків входять щоденні обходи, призначення ліків, моніторинг стану пацієнтів, лікування.

Завідувачка терапевтичного відділення Знам’янської міської лікарні Галина Свириденко розповіла, що у вересні до відділення госпіталізували десятьох хворих на пневмонію, у жовтні – до 30, у перший тиждень листопаду їх було 66:

”На стаціонарі у нас люди у важкому стані, коли сатурація падає нижче 90-92%. Працюємо, іншого виходу немає. Костюми є, маски є, усе є”.

За словами директора лікарні Руслана Пушкаренка, за потреби, готові облаштувати 80 ліжок для ковідних хворих:

”Нас задіють як госпітальну базу для лікування хворих на коронавірусну інфекцію після заповнення ліжкового фонду госпітальних баз першої хвилі”.

В лікарні хочуть придбати кисневу станцію для забезпечення медичним киснем ковідного відділення. За словами директора, її на території лікарні встановлять до кінця грудня 2021 року. На її придбання та встановлення витратять 3,5 мільйони гривень з державного бюджету.