У Кропивницькому з'явиться притулок для жертв домашнього насильства

У Кропивницькому облаштовують безкоштовний притулок для жертв домашнього насильства.

Для цього за 5,5 тисяч американських доларів купили частину будинку на вулиці Преображенській, розповів засновник притулку Вoлoдимиp Лєбєдєв, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

З його слів, половина цієї суми – його власні гроші, решту дали благодійники.

Володимир Лєбєдєв сказав, що притулок – місце для тимчасового перебування, але максимального терміну перебування в ньому не назвав:

”День-два, місяць-три. По-різному, але це не постійне житло”.

За словами засновника притулку, в приміщенні зроблять ремонт, замінять вікна та двері:

”Будуть дві кімнати – для двох родин, спільні кухня, туалет і ванна. Встановимо двоярусні ліжка та пеленальні столи”.

Притулок облаштовують поряд із вже працюючим притулком, в якому, зі слів Володимира Лєбєдєва, не можуть розмістити всіх, хто звертається за допомогою. На 16 листопада там живуть три жінки з дітьми.

Володимира Лєбєдєв розповів, що завершити ремонт у другому притулку планують за пів року.

За інформацією від інспекторки управління превентивної діяльності поліції в Кіровоградській області Вікторії Андрєєвої, протягом десяти місяців 2021 року від жителів регіону надійшло дев’ять тисяч заяв про домашнє насильство. 2020 року – 4900:

”Факт домашнього насильства не потрібно замовчувати, потрібно звертатися до поліції, профільних громадських організацій, психологів”.

Вікторія Андрєєва сказала, що за домашнє насильство передбачене покарання у вигляді громадських робіт, до 5 років обмеження або до двох років позбавлення волі.