У Кропивницькому змагалися найкращі хортингісти України

У Кропивницькому відбувся Всеукраїнський турнір з бойового хортингу.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Участь у турнірі взяли 180 спортсменів з Кіровоградської, Полтавської, Черкаської та Одеської областей. Вік – від восьми до 35 років, розповів Президент обласної федерації хортингу Валерій Вєхтєв.

Змагались учасники турніру в обласній спортшколі олімпійського резерву №2 у Кропивницькому у двох дисциплінах: рукопашна і борцівська сутички.

«У борцівській сутичці чисто боротьба, робота у партері, у стійці. А в рукопашній сутичці – і боротьба, і ударна техніка», – каже Валерій Вєхтєв.

За поєдинками хортингістів спостерігали судді. За помилки учасників знімали бали, каже суддя Євген Харитоненко:

«Перше найбільш розповсюджене зауваження, яке може бути серед дітей до 16 років – це заборонені удари в голову. До 12 років не можна робити задушливий прийом руками без захвата руки, тому що це травмонебезпечно. Робиться зауваження і штрафні бали».

Переможницею турніру стала 10-річна Ярослава Швець з Кропивницького:

«Хортинг мені подобається тим, що він може навчити мене, як захищати і себе, свою родину, свою Батьківщину».

Після змагань керівників клубів, вихованці яких здобули найбільше медалей, нагороджували. Перше місце — у «Спортмакса» з Олександрії. У них 37 медалей. У кропивницького «Ареса» – 30 нагород, у «Волі» з Новомиргорода – 11.

Хортинг — це бойове мистецтво, створене в Україні і визнане у 2009 році Національним видом єдиноборств Міністерством молоді та спорту.