У Кропивницькому 40% містян не платять за вивезення сміття, «Екостайл» позивається до боржників

У Кропивницькому 40% містян не платять за вивезення сміття.

Про це під час брифінгу розповіла Неля Желамська, речниця підприємства ”Екостайл”, яке займається вивезенням та захороненням сміття у місті.

За її словами, станом на 2 листопада підприємство позивається до 94 боржників, має проблеми з вивезенням опалого листя та будівельного сміття.

Неля Желамська стверджує — 80% відходів, яке вивозять сміттєвози з приватного сектору міста, це опале листя й обрізане гілля. У спальних районах частка листя і гілля в загальному об’ємі відходів становить 60%:

”Листя викидають не лише в контейнери. Ним захаращена територія навколо сміттєвих майданчиків. Через це 40% робочого часу на добу, поки очищують механізм конвеєра від листя та гілок, не працює сортувальна лінія”.

Речниця ”Екостайлу” розповіла, що, починаючи з серпня, сміття вивозять частіше, проте ваговий контроль показує, що сміттєвози, через велику кількість листя та гілок, легші:

”У порівнянні з червнем, кількість ходок збільшилась на 160, до листопада продовжувала збільшуватись на кілька десятків разів щомісяця. А через те, що листя і гілки легкі і, відповідно, автомобіль возить повітря. Замість 7,5 тонн на ваговому контролі машина показує до 4-5 тонн”.

Опале листя Неля Желамська просить вивозити одразу на сміттєзвалище або компостувати.