У Кіровоградській обласній лікарні відкрили для хворих на Covid-19 ще одне відділення

У Кропивницькому в обласній лікарні облаштували ще один корпус для ковідних хворих.

Це додаткові 80 місць, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Так вирішили, бо збільшилась кількість пацієнтів з коронавірусом. На сьогодні заповнені всі місця, розповів заступник головного лікаря Станіслав Сидоренко. Це 110 ліжок.

У новому корпусі облаштували одне з інфекційних відділень лікарні. Завідувачка відділення Ірина Єрмолицька розповіла, хоча відділення на 80 місць, тяжких хворих має бути не більше шести. 8 листопада у відділенні таких 15:

«Коронавірус має перебіг не такий, як у минулому році – з дуже прогресуючою дихальною недостатністю, тож побільшало тяжких хворих. У відділенні не вистачає кисневих апаратів і точок. Кисню вистачає, але він не проведений. Концентратори ми позбирали з усієї лікарні, їх 41».

У приміщенні першого інфекційного відділення лікарні – 33 кисневих ліжка. Усі вони зайняті, сказала завідувачка відділення Олена Смірнова:

«Вірус той самий, але це вже геть інша хвороба. Вона вражає геть інші вікові категорії, перебіг складний. Рік тому була категорія десь 30-50. Нині у відділенні більшість пацієнтів 80+. Більшість лабораторних показників, які ми враховували для лікування ще рік тому, не працюють. Тому знову вчимось лікувати.»

У відділенні анестезіології з дев'яти пацієнтів семеро на апараті штучної вентиляції легень. Дихати без кисневої підтримки вони не можуть. Тут лежать пацієнти у важкому стані, говорить його завідувач Остап Сабат:

«Ковідних хворих стало більше, їх фізично не було куди класти. Тому нашу реанімацію перепрофілювали під ковідну. Нині вона на дев'ять ліжок. Якщо хворих буде більше, можливо стане на 12-15».

Усі пацієнти лікарні, що в тяжкому стані, потребують кисневої підтримки. Це концентратори та стаціонарна подача кисню. В обласній лікарні є два стаціонарних концентратори та бочка з рідким киснем, каже заступник головного лікаря Станіслав Сидоренко:

«Люди ходять і не думають, що є коронавірус. Думають, що це стосуватиметься когось, але не їх. Але він торкнеться кожного: когось легко, а когось у реанімації. Дотримуйтесь, будь ласка, правил: масковий режим, дистанція, уникайте скупчень, бо хвороба передається повітряним шляхом. І прохання: вакцинуйтесь. У світі було багато епідемій. Всі вони зупинені за допомогою лише одного способу – вакцинації».