У Центральному сквері Кропивницького встановлять спеціальну підпірну стінку

У Центральному сквері представник орендаря та головний проектувальник проінспектували ділянку для доопрацювання плану благоустрою.

Про це Нoвинам Кірoвoградщини повідомили в пресслужбі МакДональдз.

"Як ви знаєте, рівень землі у сквері на різних ділянках не однаковий і, щоб вирівняти територію, ми встановимо спеціальну підпірну стінку. Вона надалі утримуватиме краї землі у сквері, щоб остання не обсипалась”, — коментує представник орендаря Дмитро Костишин і додає, що наразі допрацьовується генеральний план, за яким в подальшому буде здійснюватися комплекс робіт з благоустрою скверу.

Ці роботи позитивно вплинуть на дерева та інші зелені насадження скверу, які в результаті встановлення підпірної стінки будуть надійніше укріплені не тільки власним корінням, а й стабільністю ґрунту у сквері.

Дмитро Костишин додав: якщо дозволять погодні умови, то цього тижня у сквері планують розпочати виконання геологічних вишукувань для оцінки ґрунтів, наявності прихованих порожнин та рівня підземних вод.

Серед запланованих найближчим часом робіт також:

• прокладання інженерних комунікацій під освітлення у сквері;
• закладання основи під нові доріжки;
• підготовчі роботи для будівництва пандусів тощо.

Нагадаємо, раніше у Центральному Сквері ліквідували аварійно небезпечні підвали: прибрали з них воду, засипали щебенем та спеціальними будівельними сумішами. На цьому етапі довелося ліквідувати три дерева над підвалами. Крім того, в процесі підготовчих до благоустрою робіт демонтували МАФи, рекламні банери, старі опори освітлення та вуличні ліхтарі, старі інженерні мережі, лавки та баки для сміття, демонтували та передали на баланс комунального підприємства “Благоустрій” покриття старих пішохідних доріжок (ФЕМ)

Також провели санітарну обрізку дерев під контролем Члена Гільдії ландшафтних архітекторів, біологині Тетяни Маргарид та обробили зрізи спеціальним садовим розчином, щоб захистити дерева від паразитів, хвороб та зимових холодів.