Пацієнта з Кропивницького вперше перенаправили санавіацією на лікування в Київ

Сьогодні, 26 листопада, вперше на Кіровоградщині за допомогою вертольоту санавіації пацієнта з Кропивницького доставили для подальшого лікування в Київ.

Про це Нoвинам Кірoвoградщини повідомили в пресслужбі ОДА.

Після проведення унікального методу лікування, який вперше використали в Україні саме в Кропивницькому – детального опромінення тіла протягом трьох діб – пацієнта з гострим лімфобластним лейкозом після лікування в онкоцентрі перенаправили до центру трансплантації в Київ.

«Завдяки такому методу лікування ми збільшуємо можливість одужання пацієнта, і до того ж зменшуємо вірогідність виникнення рецидиву. Раніше такі процедури виконувалися за кордоном за рахунок фінансування Міністерства охорони здоров’я, і коштували дорожче, а зараз ця послуга стала доступною в Україні. Я дуже пишаюся, що саме у Кропивницькому виконується такий вид лікування», — сказав головний лікар «TomoClinic» Степан Крулько.

Для того, щоб якомога швидше доправити пацієнта на подальше лікування використали вертоліт санавіації. Процес транспортування став можливим завдяки супроводу представників МОЗ, Нацполіції та медиків екстреної медицини.