Жителям Кіровоградщини пояснили деталі обмежень міжобласних перевезень пасажирів

автобуси

У Кіровоградській облдержадміністрації роз’яснили деталі карантинних обмежень щодо міжобласних перевезень.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини.

Обмеження розпочали свою дію 21 жовтня, згідно з постановою Уряду №1066. У день впровадження каратинних обмежень з 168 міжобласних діючих рейсів на маршрути вийшли лише 59. Ймовірна причина — у відсутності необхідних документів — сертифікатів про вакцинацію.

«Після отримання вакцини можна отримати сертифікат про отримання імунізації у сімейного лікаря або в додатку «Дія», згенерувавши QR-код: «жовтий» сертифікат — при отриманні одного щеплення, «зелений» — після другої дози вакцини. Саме ці документи потрібні для того, щоб користуватися пасажирським транспортом загального користування», — зазначив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

Згідно з постановою Кабміну, наразі заборонені регулярні та нерегулярні перевезення на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному сполученні без наявності у всіх пасажирів, крім осіб до 18 років за умови відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш, як за 72 години до дня поїздки.

Як зазначив очільник управління інфраструктури Володимир Дмитренко, автомобільні перевізники і громадяни мають знати, що обмеження стосуються міжобласних перевезень. Навіть якщо пасажир на міжобласному маршруті придбав квиток для поїздки в межах однієї області між населеними пунктами, він підпадає під зазначені обмеження — необхідні ПЛР-тестування або ж сертифікат вакцинації.

За порушення правил карантину штраф для громадян — від 17 000 до 34 000 грн і для посадових осіб — від 34 000 до 170 000 грн. Відповідальність за наявність у пасажирів необхідних документів несе перевізник.