Як у Кропивницькому відзначать День захисника та захисниці України

У жовтні, 14 числа в Україні відзначатимуть День захисників — у
Кропивницькому основною локацією для святкувань стане Козачий острів.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини.

У День захисників і захисниць 14 жовтня представники обласної влади та містяни покладуть квіти на Меморіальному комплексі «Фортечні вали» у Кропивницькому, вшановуючи пам'ять загиблих воїнів АТО (ООС).

Кадети ліцею «Сокіл» складуть присягу на вірність Україні. Церемонію організують на території Центральноукраїнського ліцею-інтернату спортивного профілю у Кропивницькому.

На Козачому острові організують фестиваль «Радість в камуфляжі». Там зберуться військові, члени їх сімей та волонтери. У програмі фестивалю — лицарські бої.

Тут же запланували встановлення національного рекорду з виконання складно-координаційної вправи бьорпі. На цій локації пройдуть дитячі майстер-класи та квест для молоді. Для дітей буде можливість записати відеозвернення до захисників України.

На острові працюватиме польова кухня та майстер-класи з приготування кулішу.

12 жовтня у рамках святкування Дня захисника організують фінальний етап обласного національно-патріотичного проєкту «Захисник Кіровоградщини». Це змагання для 11-класників у силових видах спорту. Його організують на території Новгородківської громади на базі стрілецького клубу «Arms club».

Також з початку жовтня у школах Кіровоградщини організують акцію «Напиши листа захиснику України». Листи через волонтерів передадуть військовим.