У Кропивницькому з’явилися адресні таблички з неіснуючими назвами вулиць

Васніцова замість Васнецова, Пашутіна чи Пашутінська — на вулицях Кропивницького є будівлі з помилками у назвах адресних табличок.

Про це розповів член міської топонімічної комісії, історик Юрій Митрофаненко, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Журналісти з’ясували, хто несе відповідальність за помилки і коли їх виправлять.

На початку вулиці за адресою Васнецова, 2-А розташована будівля з табличкою Васніцова. За словами Юрія Митрофаненка, назва написана з помилкою.

«Васнецов — це відомий російський художник, багато хто бачив його картини „Три богатиря“, „Альонушка“. А ще Васнецов відомий тим, що він у Києві розписував Володимирський собор, нині собор Православної церкви України. Доволі відомий художник, на його картинах виросли всі, навіть, мабуть ті, хто написав оцю безграмотну табличку Васніцов».

Будівля насосної станції, де розміщена табличка, перебуває на балансі Кропивницького водоканалу. Його директорка Валентина Давидчук каже: про помилку у назві не знали:

«Ця станція називається у нас ПЛНС Васнецова. А вивіска, де адреса Васніцова, вона була облаштована дуже давно, ще при минулому водному господарстві. Дійсно була допущена помилка, ми її обов’язково виправимо, табличку замінимо».

Вулиця Пашутінська названа на честь колишнього міського голови Кропивницького:

“Вулиця Пашутінська з 1993 року. В Радянському Союзі назви утворювалися за допомогою закінчення, а у дореволюційний час, до 1917 року, за допомогою суфікса “ськ”. Тому вулиці повернули назву Пашутінська, але, напевне, мешканці будинку вирішили, що вона Пашутіна".

Секретар міськради Олег Колюка сказав, що згідно з правилами благоустрою, відповідальність за розміщення адресних табличок, несуть відповідальність мешканці приватних будинків:

«Для порушників правил благоустрою передбачений штраф від 340 до 1360 гривень. Суму визначає адміністративна комісія міськради».