У Кіровоградській обласній лікарні відновило роботу інфекційне відділення

У Кропивницькому закінчили ремонт в інфекційному відділенні обласної лікарні.

Ремонтували його за гроші обласного бюджету, повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Це два мільйони гривень, повідомила головна лікарка Лариса Андреєва.

Відділення розраховане на 30 пацієнтів. Шість місць тут реанімаційних, решта – з підведеним киснем до кожного ліжка. До ремонту киснем могли забезпечити 20 хворих, говорить завідувачка відділення Олена Смірнова. Сьогодні у це відділення почали переводити хворих на коронавірус:

«Переведення пацієнтів буде поетапним. Реанімаційні ліжка залишаться у попередньому приміщенні, тому що хворі дуже важкі і не витримають переїзд сюди. До відремонтованого відділення будуть переводити пацієнтів, які не потребуватимуть підключення до апаратів штучної вентиляції легень. І вже звідси їх виписуватимуть додому».

Нині в обласній лікарні лікують 66 хворих на коронавірус. За словами завідувачки, 30 відсотків з них – це пацієнти старші 60 років:

«Більшість з них не вакциновані. Щеплені від коронавірусу один-два відсотки, 16 людей підключені до апаратів штучної вентиляції легень».

«Червону» зону в інфекційному відділили дверима, їх раніше не було. Для медпрацівників у санпропускнику передбачили місце, де вони переодягаються у захисні костюми щоб працювати у «червоній» зону. Це – палати інтенсивної терапії та реанімаційної.

У відремонтованому відділені реконструювали електричну мережу, яка забезпечує роботу апарату штучної вентиляції легень, дозиметрів та іншого приладдя реаніматологів.

За словами Олени Смірнової, у корпусі, в якому на час ремонту відділення перебували хворі на коронавірус, відкриють ще одне інфекційне відділення на 40 ліжок.