У 24 працівників шкільних харчоблоків Кіровоградщини знайшли стафілокок

Працівники Кіровоградського центру контролю та профілактики хвороб раптово почали перевірки працівників харчоблоків закладів освіти області на наявність стафілококу.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини.

Обстежили 507 працівників, носіями бактерії виявились 24 людини, розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

Перевірили 22 навчальних заклади:

  • сім дитячих садочків (виявили випадки в Кропивницькому, Добровеличківській, Устинівській, Знам'янській та Гайворонській громаді);
  • 15 шкіл (випадки виявили у закладах Кропивницького, в Новоархангельській, Благовіщенській, Устинівській, Побузькій та Помічнянській громадах);
  • два професійно-технічних училища.

Тривають дослідження біологічних зразків від 273 працівників харчоблоків.

Виявлені носії інфекції відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання.

«В Україні почастішали випадки спалахів гострих кишкових інфекцій. Стафілокок був виявлений у деяких працівників харчоблоків. Через це головний санлікар України  видав постанову  №15 від 7 жовтня 2021 року „Щодо організації позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку,  дитячих будинках-інтернатах у зв’язку погіршення епідемічної ситуації“. Такі позапланові перевірки будемо проводити і надалі, поки постанова не припинить дію особливим розпорядженням головного лікаря України», – сказала Надія Оперчук.

Чи є винні у цій ситуації – має сказати розслідування, говорить лікарка:

«Тому що дуже рідко, але буває, коли у людини є інфекція, а симптомів немає. Кожен працівник кухні звітує про стан свого здоров'я у відповідному журналі. Крім того, є медсестра у закладі, обов'язком якої є контроль за працівниками, особливо кухні. Ми повідомили про результати перевірки Держпродспоживслужбу, департамент охорони здоров'я, міські та районні відділи освіти, територіальні громади. Хто і яке понесе покарання – стане відомо після детального розгляду кожного випадку».