Стало відомо, з чого у Кропивницькому почнуть реконструкція Центрального скверу

У Кропивницькому проведуть реконструкцію скверу «Центральний» до будівництва МакДональдзу.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі міськради.

Почнуть реконструкцію з ліквідації підвалів під сквером, вирубки 10 дерев та демонтажу павільйонів у сквері.

За словами начальника міського управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Романа Лунгола, підвали під сквером через високий рівень ґрунтових вод та руйнування кладки з цегли визнані аварійними. Їх засипатимуть розчином, який не дає просідання. Влітку працівники підприємства «Будстандарт» та рятувальники міста обстежили підвальні приміщення, що знаходяться під центральним сквером.

«Їх висновок чіткий і однозначний: конструкції аварійні. Вода у підвалах зруйнувала основу цегляної кладки. Стелю руйнують коріння дерев», – сказав Лунгол.

У сквері росте 102 дерева. Десять з них визнані аварійними. Дозвіл на їх видалення надав сектор екології після обстеження, каже Роман Лунгол. Окрім видалення цих дерев, у сквері проведуть санітарну обрізку:

«Йдеться про збереження максимальною кількості зелених насаджень, про підвищення кількості сонячного світла в цьому сквері. Коли ми провели лабораторні дослідження кожного дерева, то виявили, що у 90% дерев є захворювання грибком. Ми припускаємо, що це від недостатнього освітлення скверу і закислення ґрунту».

Підготовчі роботи включають демонтаж тимчасових споруд. Вони не є початком будівельних робіт.

«Однозначно буде реконструкція самого скверу, лише потім будівництво МакДональдзу», – сказав Роман Лунгол.

Реконструкція скверу обійдеться інвестору – товариству з обмеженою відповідальністю «Укрсфера» – у сім мільйонів гривень.

Дозволу на будівельні роботи у сквері інвестор немає, сказала виконувачка обов’язків начальниці міського управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова:

«Вони розробляють проєктну документацію. Коли буде виготовлена, пройде експертизу, укладуть договори з підрядною організацією, з технічним наглядом, тільки тоді вони можуть подати документи на отримання дозволу на виконання основних видів робіт, будівельних» .