На Кіровоградщині з літаків розкидали 40 тисяч доз вакцин від сказу

У Кіровоградській області з літака розкидали 40 тисяч доз приманок вакцини від сказу.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Вакцину від сказу в області розкидають чотири літаки. Кожен на борт бере 70 коробок – це понад 11 тисяч доз, каже оператор установки Ярослав Проць. Сьогодні виконували чотиригодинний політ над територією Знам'янської громади.

Один брикет – це одна доза. З’ївши її, у тварини виробляється імунітет проти сказу і зберігається впродовж року – розповідає працівник Держпродспоживслужби в області Олександр Заболотний:

«Вакцина знаходиться в капсулі. Всередині і зверху вона вкрита оболонкою із м'ясо-кісткового борошна, вона приманює тварин. Вони її поїдають, розкушують капсулу і сама вакцина потрапляє через слизову оболонку в організм тварини».

За словами речниці Держпродспоживслужби в області Наталії Шевченко, проведення такої кампанії – це є єдиний спосіб імунізувати саме диких лисиць, оскільки немає можливості їх вручну провакцинувати так, як домашніх котів і собак:

«Завдяки такій вакцинації у нас зменшилась кількість випадків сказу в області. За дев'ять місяців цього року в області зафіксували 36 випадків сказу – сім серед собак та котів, чотири випадки у рогатої худоби і 18 випадків у диких лисиць. Для порівняння за аналогічний період минулого року в нас було 53 випадки».

Наталя Шевченко сказала, що Кіровоградська область отримала 486 тисяч доз вакцини за державні гроші. Це 14,5 мільйонів гривень. У такий спосіб вакцинуватимуть тварин протягом тижня.